środa, 6 czerwca 2012

Kuchnia to sztuka...


Wspomnienia


Doskonale pamiętam pierwsze lata w moim domowym gospodarstwie. Jako dziecko korzystałam z rad mamy,  która od dawna wiedziała, że w kuchni czuję się, jak ryba w wodzie - w końcu mam to po niej. Mama z najprostszych produktów potrafiła przyrządzać bardzo smaczne potrawy. Makowiec mojej mamy… Ach… Nie wiem, czy kiedykolwiek uda mi się dobrać składniki tak, żeby jego smak dopieścił podniebienie. Może zbyt wysoko podnoszę poprzeczkę, ale każda udana próba, daje mi wiele satysfakcji...


Kuchnia to sztuka dla każdego

 
Przechowuję stare rodzinne  przepisy na sprawdzone specjały, które wciąż budzą się na nowo w nieco innym składzie. Najwięcej satysfakcji przynosi mi jednak, wymyślanie nowych dań, ciast i deserów. Lubię bawić się proporcjami składników, komponować według swoich pomysłów, którymi chcę dzielić się z odbiorcami. 
Kuchnia - to nie byle jaka twórczość, angażuje wszystkie zmysły. To nie jest tylko smak. W kuchni sycimy oczy, słyszymy skwierczenie, bulgotanie a nasz węch, doznaje niesamowitej euforii na fali aromatu. Nie mniej ważny jest zmysł dotyku, uwielbia wszelkie formy i struktury.


Moje rady dla początkujących i zaawansowanych kulinarnie


Próbować i nie ustawać w próbowaniu... 

Każda porażka - zakalec, zważony krem, czy przesuszona pieczeń - uczy i doskonali w dążeniu do ideału.

Pośpiech - trzeba go unikać w kuchni jak tylko się da.
Posiłki przygotowane w pospiechu są może poprawne ale wymuszone, zrobione bez pasji.


1 komentarz:

Czekam na Twoje opinie i cenne rady. Jeśli zostawisz tutaj swój ślad, łatwiej mi będzie trafić do Ciebie.

Google+ Followers

Popularne przepisy

Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...